• zak.edu.pl  »

Termin składania deklaracji na egzamin zawodowy w sesji czerwiec 2024

31.1.2024

Uwaga słuchacze!

Dnia 7 luty 2024 r. mija termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji czerwiec 2024 r.

W tym celu należy pojawić się osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Piłsudskiego 40/8f w Rzeszowie (dotyczy to również absolwentów), w godzinach 08:00-17:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godzinach 08:00-16:00.

Ponadto przypominamy, że egzamin ten  jest obowiązkowy i jest jednym z warunków ukończenia szkoły i otrzymania świadectwa. Słuchacze, którzy nie przystąpią do egzaminu nie otrzymają świadectwa ukończenia Szkoły Policealnej na danym kierunku.

Dla przypomnienia, poniżej zamieszczona zostaje informacja, po których semestrach dla poszczególnych kierunków należy przystąpić do w/w egzaminów (deklarację należy złożyć przed rozpoczęciem wymienionego semestru - pół roku wcześniej, zgodnie z wytycznymi CKE):

FLORYSTA OGR.01 - egzamin na sem. 2

OPIEKUNKA ŚRODOWISKOWA SPO.05 - egzamin na sem. 2

OPIEKUN MEDYCZNY MED.03 - egzamin na sem. 3

TECHNIK ARCHIWISTA EKA.02 - egzamin na sem. 3

TECHNIK ARCHIWISTA EKA.03 - egzamin na sem. 4

TECHNIK BHP BPO.01 - egzamin na sem. 3

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH FRK.04 - egzamin na sem. 4

TECHNIK ADMINISTRACJI EKA.01 - egzamin na sem. 4

TECHNIK MASAŻYSTA MED.10 - egzamin na sem. 4

Egzamin z każdej kwalifikacji składa się z etapu pisemnego  i etapu praktycznego (w formie wykonania konkretnego zadania przy stanowisku egzaminacyjnym (OGR.01/MED. 03/MED.10/SPO.05) lub w formie pisemnej (EKA.01/EKA.02/ EKA.03//BPO.01/FRK.04) - w zależności od kwalifikacji).

Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie:- z etapu pisemnego - co najmniej  50% punktów możliwych do uzyskania;- z etapu praktycznego - co najmniej  75% punktów możliwych do uzyskania;

Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia świadectwo kwalifikacji oraz dyplom uprawniający do wykonywania zawodu (który jest ważny ze świadectwem ukończenia szkoły policealnej w danym zawodzie).

Ilość egzaminów z kwalifikacji, wymaganych do otrzymania dyplomu, dla konkretnego zawodu:

- jedna kwalifikacja - technik administracji (EKA.01), technik BHP (BPO.01), florysta (OGR.01), technik masażysta (MED.10), opiekun medyczny (MED.03); technik usług kosmetycznych; (FRK.04), opiekunka środowiskowa (SPO.05)

- dwie kwalifikacje - technik archiwista (EKA.02/ EKA.03).

Przykładowe zadania egzaminacyjne można sprawdzić na stronie internetowej: https://arkusze.pl.