• Start  »

Termin składania deklaracji na egzamin zawodowy w sesji styczeń - luty 2022

3.9.2021

Uwaga słuchacze!

Dnia 10 września 2021 r. mija termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji styczeń-luty 2022 r.

W tym celu należy pojawić się osobiście w sekretariacie szkoły przy ul. Piłsudskiego 40/8f w Rzeszowie (dotyczy to również absolwentów), w godzinach 08:00-18:00 od poniedziałku do piątku oraz w soboty w godzinach 08:00-16:00.

Ponadto przypominamy, że egzamin ten  jest obowiązkowy i jest jednym z warunków ukończenia szkoły i otrzymania świadectwa. Słuchacze, którzy nie przystąpią do egzaminu nie otrzymają świadectwa ukończenia Szkoły Policealnej na danym kierunku.

Dla przypomnienia, poniżej zamieszczona zostaje informacja, po których semestrach dla poszczególnych kierunków należy przystąpić do w/w egzaminów (deklarację należy złożyć przed rozpoczęciem wymienionego semestru - pół roku wcześniej, zgodnie z wytycznymi CKE):

FLORYSTA OGR.01 (zdawane na sem.2)

OPIEKUN MEDYCZNY MED.03 (zdawane na sem.2)

TECHNIK ARCHIWISTA EKA.02 (zdawane na sem.3)

TECHNIK ARCHIWISTA EKA.03 (zdawane na sem.4)

TECHNIK BHP BPO.01 (zdawane na sem.3)

TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH FRK.04 (zdawane na sem.4)

TECHNIK ADMINISTRACJI EKA.01 (zdawane na sem.4)

TECHNIK MASAŻYSTA MED.10 (zdawane na sem.4)

Egzamin z każdej kwalifikacji składa się z etapu pisemnego (w formie testu (40 zadań)) i etapu praktycznego (w formie wykonania konkretnego zadania przy stanowisku egzaminacyjnym (MED.03/OGR.01/MED.10) lub w formie pisemnej (EKA.01/EKA.02/ EKA.03/EKA.08/BPO.01/FRK.04) - w zależności od kwalifikacji).

Podstawą zdania egzaminu jest otrzymanie:- z etapu pisemnego - co najmniej  50% punktów możliwych do uzyskania;- z etapu praktycznego - co najmniej  75% punktów możliwych do uzyskania;

Po zdaniu egzaminu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna wystawia świadectwo kwalifikacji oraz dyplom uprawniający do wykonywania zawodu (który jest ważny ze świadectwem ukończenia szkoły policealnej w danym zawodzie).

Ilość egzaminów z kwalifikacji, wymaganych do otrzymania dyplomu, dla konkretnego zawodu:

- jedna kwalifikacja - technik administracji (EKA.01), technik BHP (BPO.01), florysta (OGR.01), technik masażysta (MED.10), opiekun medyczny (MED.03); technik usług kosmetycznych - formuła 2019- (FRK.04), technik usług pocztowych i finansowych (EKA.08);

- dwie kwalifikacje - technik archiwista (EKA.02/ EKA.03).

Zachęcamy do śledzenia aktualności.

pon – pt: 9.00 - 17.00

Partnerzy: